TEHNICIAN MENTENANTA

Descrierea postului
Descrierea jobului - Efectuează cu promptitudine lucrările de service, întreținere, diagnostic si reparații la toate produsele aflate la client; - Oferă evaluări experte pentru clienți și pentru celelalte departamente ale companiei, prin efectuarea de vizite, prezentări, prin participarea la ședințe, intervenții sau prin furnizarea de informații, documente; -Își asumă răspunderea pentru obiectivele și clienții alocați, conform acordurilor stipulate în contractele de servicii; - Asigură si menține relația cu clienții pe parcursul tuturor etapelor de cooperare cu aceștia; - Ține întotdeauna cont de toate echipamentele din sala compresorului și de întreaga instalație; Instruiește clienții în privința operațiunilor generale ale echipamentelor lor; - Lasă compresoarele / camera compresoarelor clienților în stare perfectă; - Precizează și comandă piese de schimb pentru comenzile de întreținere; - Se află în contact permanent cu planificatorii serviciilor de întreținere; - Aplică în permanență standardele bunelor practici inginerești; - Furnizează Fișa de service imediat după terminarea lucrărilor, recomandă piesele necesare și urmărește livrarea și repararea; - Furnizează fișele de pontaj periodic; - Se deplasează cu mașina companiei la clienți, la asociați și la sediul companiei si mentine masina de serviciu intr-o stare adecvata/ curata.
Candidatul ideal
Candidatul ideal: - Studii tehnice (profil electromecanic, de preferat, electric sau mecanic); - Experiență de minim 3 ani în întreținerea echipamentelor specifice liniilor de producție industrială; - Cunostinte Pc; - Cunoștinte de limba engleză; - Atitudine orientată spre găsirea de soluții; - Permis conducere; - Disponibilitate deplasari.
Beneficii oferite
Se ofera : - Salariu motivant- discutat la interviu in functie de experienta + tichete de masa - Diurna + cazare asigurate - Masina si laptop de serviciu - Abonament privat sanatate.