RESPONSABIL SSM

Descrierea postului

Angajam RESPONSABIL SSM cu experienta pentru fabrica din Buzau.

Descrierea jobului:

  • - Adopta masurile necesare pentru a asigura respectarea la fabrica a cerintelor legislatiei in vigoare si regulamentului intern aplicabil companiei pe linie de siguranta si sanatatea lucratorilor
  • - Asigura identificarea riscurilor pe linie de SSM ;
  • - Asigura, instruirea angajatilor in domeniul prevenirii si protectiei cu privire la : riscurile la adresa sigurantei si sanatatii, riscurile specifice la care angajatii sunt expusi in raport cu activitatea desfasurata, la normele de siguranta si reglementarile corporative in domeniu;
  • - Pastreaza relatia cu autoritatile statului pe linie de SSM si participa la inspectii si cercetari aferente ariei sale de activitate.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  • - Absolvent studii tehnice superioare
  • - Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca cu o durată de cel puţin 80 de ore SSM
  • - Experienta pe o pozitie similara 1 an in industrie
  • - Excelente abilităţi de comunicare
  • - Persoană dinamică, implicata, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultat.
  • - Persoana care detine cunostinţe avansate legislative în domeniul SSM.

Beneficii oferite

Program: luni- vineri 8h/zi.