RECEPTIONER/A

Descrierea postului
Descrierea jobului: - Primirea, consilierea si cazarea clientilor, intocmirea documentelor necesare cazarii, incasarea contravalorii serviciilor oferite; - Furnizarea de informatii clientilor privind natura serviciilor oferite de hotel, precum si efectuarea de rezervari in contul acestora. - Promovarea serviciilor si a imaginii hotelului, informarea clientilor, medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor. - Asigurarea serviciilor de cazare si rezevare pentru clientii hotelului la standardele stabilite.
Candidatul ideal
Candidatul ideal: - Studii medii/ superioare absolvite; - Experienta minima pe un post similar, in activitati de front office sau in cadrul unei agentii de turism; - Cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, MS Office, Outlook); - Cunostinte limba engleza (vorbit si scris); - Atitudine orientata catre client; - Abilitati foarte bune de comunicare; - Disponibiliate de lucru in ture. Ne dorim in echipa colegi deschisi, discreti, cooperanti, responsabili, pozitivi si cu simtul umorului.