OPERATORI CNC- PRELUCRATORI PRIN ASCHIERE

Descrierea postului
Companie din domeniul executiei de constructii metalice si parti componente, angajeaza OPERATORI CNC – prelucratori prin aschiere. Descrierea jobului: • Operare mașini CNC; • Rulează programul CNC pe maşina cu comandă numerica conform instrucţiunilor de operare; • Realizeaza diferite repere dupa un desen tehnic, face corectiile necesare; • Cunoaste, utilizeaza si intretine instrumentele de masura si control; • Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de măsură, conform cerinţelor tehnice; • Completeaza documentele referitoare la productie;
Candidatul ideal
Cerințe: • bune cunostinte de interpretare desen tehnic; • experinta de minim 1/2 ani in domeniu constituie avantaj in negocierea salariului; • spirit de initiativa, creativitate; • abilități minime de operare P.C.;
Beneficii oferite
Oferim: • salariu-negociabil in functie de nivelul de cunostinte tehnice si experienta; • tichete de masă (10 lei bucata / zi lucratoare); • program de lucru, luni-vineri, 7:00-15:30. • contract de muncă pe perioadă nedeterminată; • stabilitate, seriozitate.