INGINER SSM SI PROTECTIA MEDIULUI

Publicat la: 31.05.2018 Expiră la: 31.03.2023 Locație: Jud. Buzău, Buzau
Descrierea postului
- Adopta masurile necesare pentru a asigura respectarea la fabrica a cerintelor legislatiei in vigoare si regulamentului intern aplicabil Companiei pe linie de siguranta si sanatatea lucratorilor . - Asigura identificarea riscurilor pe linie de SSM ; - Asigura , instruirea angajatilor in domeniul prevenirii si protectiei cu privire la : riscurile la adresa sigurantei si sanatatii, riscurile specifice la care angajatii sunt expusi in raport cu activitatea desfasurata, la normele de siguranta si reglementarile corporative in domeniu; - Pastreaza relatia cu autoritatile statului pe linie de SSM si participa la inspectii si cercetari aferente ariei sale de activitate
Candidatul ideal
Cerinte: -Absolvent studii tehnice superioare -Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca cu o durată de cel puţin 80 de ore SSM -Experienta pe o pozitie similara 1 an in industrie - Excelente abilităţi de comunicare - Persoană dinamică, implicata, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultat. - Persoana care detine cunoştinţe avansate legislative în domeniul SSM+ mediu