AGENT VANZARI

Publicat la: 08.02.2022 Expiră la: 28.02.2022 Locație: Jud. Buzău, Buzau
Descrierea postului
Descrierea postului: - prospecteaza piata in zona alocata si identifica noii clienti; - prezinta si promoveaza portofoliului de produse si servicii ale companiei; - raspunde de indeplinirea bugetul lunar de vanzari (vanzari realizate clientilor din baza proprie a candidatului sau clientilor noi, gasiti de acesta )si a obiectivelor strategiei de vanzare; - creeaza o baza de clienti noi; - stabilileste intalniri cu potentiali clienti; - Intocmeste oferte tehnice si economice; - finalizeaza discutiile purtate prin incheiere de contracte si urmareste derularea lor; - este responsabil pentru documentele incheiate personal, conform politicii firmei (contracte, documente contabile) ; - este responsabil de incasarea la timp a facturilor pentru clientii contractati personal; - intocmeste si transmite periodic rapoarte de activitate si propune solutii pentru dezvoltarea vanzarilor - culege permanent informatii despre piata si competitori; - raspunde de promovarea corespunzatorea a imaginii si produselor firmei; - participa activ la intocmirea planurilor de vanzari si de marketing.
Candidatul ideal
Angajam AGENT DE VANZARI CU EXPERIENTA pentru firma cunoscuta din Buzau din domeniul tamplariei PVC. Cerinte: - absolvent studii medii/ superioare - experienta in vanzari- obligatoriu - foarte bune abilitati de negociere si contractare - diponibilitate pentru munca de teren- prospectarea pietei - permis categoria B - cunostinte Pc.
Beneficii oferite
Se ofera: - salariu fix + comison din vanzari - masina /laptop si telefon de serviciu - mediu de lucru placut si sigur. Program de lucru: luni- vineri 8h/zi.