TAMPLAR

Descrierea postului
- Selectarea şi pregătirea materialului de lucru, însemnarea părţilor care trebuie lucrate; - Prelucrarea tuturor tipurilor de lemn, înlocuitori de lemn sau mase plastice, prin tăiere, măsurare, găurire sau îmbinare folosind unelte manuale sau electrice; - Uscarea artificială a cherestelei ( pregăteşte instalaţiile de uscare artificiale, pregăteşte materialul lemnos pentru uscare, utilizează probele martor în urmărirea procesului de uscare, supraveghează procesul de uscare artificială a cherestelei); - Prelucrarea mecanică a reperelor din lemn masiv; - Croirea (debitarea) panourilor pe maşini unelte şi agregate; - Formarea şi prelucrarea mecanică a panourilor placate şi a ramelor; - Şlefuirea şi finisarea suprafeţelor produselor prin băiţuire, vopsire, aplicare de lacuri vopsele, emailuri, folosind spray sau pensule; - Montarea, asamblarea şi dezasamblarea părţilor componente ale produselor; - Ambalarea produselor.
Candidatul ideal
- Desfăşoară întreaga activitate în conformitate cu principiile stabilite de firmă în domeniul calităţii; - Răspunde de respectarea termenelor de executare a operaţiunilor desfăşurate; - Răspunde de realizarea produselor conform normelor de calitate; - Responsabilitatea realizării sarcinilor de serviciu este dată de atribuţiile de serviciu cuprinse în fişa postului;
Beneficii oferite
- Mediu de lucru placut; - Salariu motivant; - Tichete de masa.