inginer industria alimentara ( inginer controlul calitatii)

Aplica acum | Publicat la: 28-11-2017 | Expira la: 31-12-2020

Descrierea jobului

- Supravegheaza respectarea calitatii pe intreg procesul de tehnologic si propune masuri de imbunatatire a calitatii ori de cate ori este necesar; - Organizeaza fluxul de productie si programarea cantitatilor de materii prime in functie de capacitatea optima de prelucrare, a spatiilor de depozitare si a cererii si ofertei; - Fundamenteaza necesarul de aprovizionat in functie de programele de productie, de solicitarile sectoarelor de productive si a compartimentelor functionale; - Intocmeste documentatia necesara activitatilor in domeniul calitatii ISO si HACCP; - Monitorizeaza zilnic starea de curatenie a utilajelor si comunica maistrului sau sefului de tura eventualele nereguli pentru a lua masuri de remediere atunci cand este cazul; - Stabileste necesarul zilnic de materii prime, materiale si urmareste aprovizionarea sectiei cu acestea; - Verifica corelatia dintre planul zilnic si productia realizata, iar in cazul in care apar abateri il informeaza pe superiorul ierarhic; - Intocmeste si afiseaza procedurile / retetele si instructiunile de fabricatie pentru fiecare tip de produs si raspunde de actualizarea lor in conformitate cu modificarea parametrilor de calitate a materiei prime; - Supravegheaza zilnic consumul de materii prime si incadrarea in consumul specific normat.

Candidatul ideal

- Licentiat inginer tehnolog in industria alimentara; - Minim 3 ani experientă in industria alimentară, in productie, linii tehnologice, departament calitate; - Bune cunostinte ale standardelor ISO, HACCP; - Implementare IFS; - Abilitati de planificare, organizare si coordonare; - Abilitati operare PC.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant.

Sumar

Post:
Domeniu de activitate:
Productie
Oras:
Buzau
Judet:
Buzau

Aplica acum pentru acest loc de munca

Adresa ta de email nu va fi facuta publica!