Descrierea postului
Firma de constructii angajeaza contabila cu experienta, avand ca responsabilitati: • Evidenta contabila prin inregistrarea documentelor privind: achizitii, vanzari, casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor si urmarirea soldurilor contabile; • Actualizeaza evidenta facturi furnizori si client; • Intocmeste balanta lunara, evidenta clientilor, furnizorilor si a stocurilor; • Intocmeste declaratiile lunare si deconturilor de TVA; • Cunostinte privind legislatia contabila in domeniu; • Diverse raportari catre conducerea societatii.
Candidatul ideal
• Studii financiar – contabile; • Experienta in domeniu minim 5 ani; • Bune cunostiinte de operare PC (Microsot Office, Excel, Word); • Cunostinte program SAGA constituie avantaj; • Abilitati de organizare si planificare; • Meticulozitate si acuratete; • Persoana responsabila, cu initiativa, comunicativa.
Beneficii oferite
Program de lucru: luni- vineri- 9:00-17:00. Salariul se discuta la interviu.