MECANIC INTRETINERE SI REPARATII MASINI SI UTILAJE INDUSTRIALE

Publicat la: 05.12.2016 Expiră la: 31.03.2023 Locație: Jud. Buzău, Buzau
Descrierea postului
Asigură buna funcţionare a maşinilor si utilajelor pe parcursul fluxului tehnologic, prin întretinerea şi reparaţia conform normelor tehnice a utilajelor din parcul de utilaje al societăţii; Efectuează operaţiunile de reparaţii de natură mecanică, hidraulică, pneumatică, instalaţii aer comprimat, intervenind prompt pentru a asigura funcţionarea la parametrii tehnici normali pe toată durata de viaţă a acestora; Identifică corect deficienţele şi cauzele pentru fiecare lucrare de reparaţii în parte, identifică elementele ce necesită o intervenţie directă sau înlocuire; Respectă procedurile de lucru şi metodologia de rezolvare a deficienţelor, rezolvă eventualele probleme apărute în execuţie.
Candidatul ideal
Studii medii absolvite; preferabil şcoală tehnică de profil; Cursuri de pregătire şi/sau perfecţionare în mecanică de întreţinere şi reparaţii; Experienţă pe o funcţie similară/ în specialitate (inginerie mecanică) minim 2 ani; Experienţă în revizii/ reparaţii/ mentenanţă echipamente şi utilaje industriale; Seriozitate si stabilitate la locul de munca.
Beneficii oferite
Conditii foarte bune de lucru. Pachetul salarial se discuta in urma interviului. Program de lucru: 8h/zi.