INGINER MECANIC

Descrierea postului
Responsabilitati: •Responsabil pentru remedierea tuturor defecţiunilor echipamentelor şi componentelor mecanice și electrice din fabrică; •Urmăreşte instrucțiunile de eliminare a defecţiunilor; •Instruieşte tehnicienii mentenanta din punct de vedere tehnic şi teoretic cu privire la echipamentele din fabrică; •Informează superiorii în caz de defecţiuni; •Măsoară şi oferă referinţe pentru indicatorii de măsurare; •Urmăreşte indicatorii de întreținere și obiectivele cu echipa; •Coordonează activitățile de îmbunătățire continuă cu echipa; •Asigura intretinerea curativa, preventiva si predictiva a echipamentelor conform planificarilor; •Asigura analizarea si monitorizarea tuturor datelor cu privire la functionarea echipamentelor; •Asigura analiza cauzelor defectelor, diagnosticarea acestora, stabilirea tipului si a modului de indepartare a deficientei si defectului; •Asigura efectuarea de reparatii; •Asista la instalarea echipamentelor; •Asigura controlul/monitorizarea/evaluarea pieselor de schimb; •Efectuează activități de întreținere a echipamentului şi componentelor la costuri reduse, de înaltă calitate și la timp; •Asigura menţinerea sub control a echipei de întreţinere; •Respectă regulile cu privire la siguranță și mediu și ia măsuri de precauție în zona de producție.
Candidatul ideal
Angajam INGINER MECANIC pentru unul dintre cei mai mari producatori de elemente din beton utilizate in domeniul infrastructurii rutiere, electrice si de apa canal, precum si al constructiei centrelor comerciale, logistice sau de productie din tara. Cerințe: •Studii superioare absolvite in domeniu- Inginerie; •Experienta- minimum 3 ani; •Cunostinte lb. Engleza; •Utilizarea foarte buna a PC-ului; •Orientare spre client, creativitate, transparenta, independenta si leadership, comunicare, adaptabilitate, flexibilitate.
Beneficii oferite
Se ofera : pachet salarial motivant. Program de lucru: luni- vineri- 8h/zi.