EXPERT CONTABIL

Descrierea postului
Angajam EXPERT CONTABIL pentru fabrica infiintata in 2005, avand ca principal obiect de activitate Fabricarea de structuri metalice si parti componente ale structurilor metalice. Descrierea jobului: Înregistrarea corecta si la timp în contabilitate a tuturor operațiunilor financiare ale companiei legate devânzări, bancă, casă, fișă de cont furnizori/clienți, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, in conformitate cu principiile generale ale contabilitatii; - Verificarea și analiza soldurilor pentru mijloace fixe,clienți, furnizori; - Analiza conturilor de venituri și cheltuieli; - Verificarea jurnalelor de achizitii si vanzari si intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale lunare. - Intocmirea balantei de verificare lunare; - Stabilirea obligatiilor de plata lunare; - Intocmirea si depunerea bilantului contabil ; - Servicii personal : contracte , Revisal , state salarii , Declaratia 112; - Consultanta si asistenta pentru organizarea contabilitatii primare; - Reprezentarea in relatiile cu organele de control.
Candidatul ideal
Candidatul Ideal: - Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil financiar contabil; - Cunoasterea legislatiei în vigoare în domeniul contabilității și fiscalității; - Experiență practica de minim 5 ani în domeniul financiar contabil; - Cunostinte solide de Microsoft Office; - Capacitate de analiză și verificare, atenție la detalii și acuratețe; - Detinerea unui titulu de Expert Contabil - reprezinta un avantaj.
Beneficii oferite
Programul de lucru: luni- vineri- 8h/zi. Se ofera pachet salarial competitiv- discutat la interviu.